|

Foredrag Nye Veier – Utbygging av E6 – Vegkontoret 30/10-25

Rundt tretti veg-pensjonister møttes på vegkontoret i Lillehammer for å høre Nye Veier ved Ole Alexander Turvoll og Vegar Antonsen kåsere om E6-utbyggingen. De har begge en fortid på vegkontoret og holdt et glimrende og interessant foredrag.

De orienterte om organiseringen av Nye Veier og status på prosjekter i Innlandet:

-E6 Moelv – Roterud

-E6 Roterud – Storhove

-Tiltak på dagens E6 forbi Lillehammer

-E6 Storhove – Roterud

E6 prosjektet er meget omfattende og innebærer også mange miljø- og trafikktiltak på tilstøtende vegnett. De nevnte bl.a. at 4,5 km av dagens E6 mellom Storhove og Ensby tilbakeføres til landbruksformål og natur og det blir gjennomført støytiltak på i alt 80 boliger i Lillehammer og Øyer. Vedlagte skisser/bilder illustrerer noe av kompleksiteten..                                                                           

Arbeidet med Vingnestunnelen og spunting for ny Lågen bru har nettopp startet.

Etter foredraget ble det tid til noen spørsmål og informasjon.

Det ble bl.a. orientert om at det er inngått avtale med ny huseier om at vegpensjonistene også kan bruke treningsrommet på vegkontoret i kontortiden. Ca. 15 personer benytter seg av dette i dag. Hvis du ønsker å trimme sammen med gode pensjonistvenner så kontakter du Simon Faldet på mobil 419 17 184