|

Julemøte på Karlsvik Gård

Til sammen 59 medlemmer møtte den 28. november til den tradisjonelle sammenkomsten på slutten av året.  På en julepyntet Karlsvik gård var alt lagt til rette for å nyte god mat og hyggelig samvær i koselig omgivelser. Nestleder Kjell- Erik ønsket alle velkommen på vegne av Eva som var reist på julebesøk til USA hvorpå han ga ordet videre til dagens toastmaster som var Kåre.

Før maten ble «Førjulsvisa» sunget trygt ledet av Mathias som påtok seg ansvaret for å være dagens forsanger. Imens sørget vertskapet for at vi alle fikk servert en nydelig juletallerken.

Mellom middag og dessert underholdt Kåre med morsomme historier hentet fra tidligere tider i vegvesenet, noe som ble veldig godt mottatt.

Praten gikk livlig rundt bordene under middagen.

Etter å ha inntatt en nydelig dessert bestående av riskrem med bringebær omkranset av bringebærsaus forflyttet vi oss til salongen for videre sosialt samvær. Forsamlingen ble delt inn i 10 grupper for lag -Quiz. Quizen var i år som i fjor laget av Stein.

Det var et stort engasjement i gruppene og etter en gjennomgang mot fasit ble det kåret to vinnere. Nå var det tid for kaffe og kake samt det tradisjonelle åresalget.

Ett stort antall gevinster gjorde at mange kunne glede seg over å få med en koselig ting hjem i tillegg til å ha truffet hyggelige «vegvesenvenner».

Julemøtet ble avsluttet med at «Deilig er jorden» ble sunget trygt ledet av forsanger Mathias.