| |

Har du fått kontingentkrav fra Pensjonistforbundet

Omkring årsskiftet 2025 / 2026 arbeider Statens vegvesens pensjonistforbund og SVP-foreningene med å gjennomføre kollektiv innmelding i PF av alle våre medlemmer som ble pensjonert direkte fra Statens vegvesen. Andre medlemmer av SVP, vi kaller dem «Gruppe 2», blir også invitert, men for dem er kollektiv innmelding i PF frivillig. Kontingenten for kollektivt innmeldte er kr 207 i 2026. Beløpet blir innkrevd sammen med kontingenten til SVP-foreningen våren 2026. På denne måten får vi del i alle PFs fordeler til en sterkt redusert pris.
Hvis vi i tillegg vil være medlem av en lokal PF-forening, må vi betale ca kr 250 for det. Det må vi ordne selv.

Forbundsstyret i SVP har avtalt med PF at de som i dag både er medlem av SVP og PF, blir overført fra «direkte medlemmer» til «kollektivt innmeldte» i PF. Dette ordner PF uten at vi trenger å gjøre noe.

Nå har PF varslet oss om at de likevel ikke har fått til å stoppe utsending av kontingentkrav til de «direkte medlemmene» i begynnelsen av 2026. PF beklager datafeilen og ber dere om IKKE Å BETALE dette kravet.

Hvis du har spørsmål om kollektiv innmelding i Pensjonistforbundet, kan du skrive epost til adressen medlemsservice@vegpensjonistene.no

Hagen vår